Anubias barteri var. angustifolia ("afzelii")

Anubias barteri var. angustifolia ("afzelii"), Tropica'dan
Latince isim:
Anubias barteri var. angustifolia ("afzelii")
Eşanlamlılar:
yok
Habitat:
Batı Afrika
Height:
10-15+ cm
Width:
15-+ cm
Light:
Çok düşük-Yüksek
Temperature:
20-30°C
Water hardness:
Yumuşak-Sert
pH degree:
5,5 - 8,0 pH
Growth speed:
Yavaş
Bakım:
Kolay

İnce uzun yapraklı güzel bir bitkidir. Bazen Anubias afzelii adı altında satılırlar fakat afzelii esasında biraz daha büyük olan başka bir bitki türüdür. Çoğu bitki yiyen balık türüne dayanacak kadar sert yaprakları vardır.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

çok asil ama nazsız

Gerçekten çok asil bir bitki bi okadar da hızlı çoğalıyor. Alalı 1 hafta olmasına rağmen 2 yaprak daha vererek yaprak sayısını 5 yaptı. AKvaryumumdaki en güzel bitki bu. FAkat yapraklar çok yavaş büyüyor.

akvaryumumun orkidesi

benim anubias barteri\'m ilk aldığımda 4 kök idi lav kumunda sera bitki gübresi ile çoğaldılar.Onları itina ile ayırdım criptonlarımla iyi arkadaş oldular.Onlarla konuşusanız yerlerini pek değiştirmezseniz o kadar güzel beyaz çiçekler açıyorlarki inanın orkideler kıskanır.Discus larım ve Melek lerim onlarla güzellik yarışındalar.Tavsiye ediyorum mutlak edinin BİLYAP ta bol miktarda var.Arkadaşınız isterse bir başka bahara söz verin.
Fatih TEZER

Kaya,Kum ve Yapraklar

Bu türü yaklaşık 3-4 aydır gözlemliyorum.İlk zamanlar delikli bir kayanın içine yerleştirmiştim.Burada yeni bir yaprak verdi.Sonra akvaryumun dizaynını değiştirip,kayayı suda çıkardım.(Bitkinin kökleri kayaya tamamen yapışmıştı-Çıkarırken dikkat!!)Ve şu anda kumda duruyor.3 gün kadar önce yeni bir yaprak daha çıkardı..Çabuk yaprak veriyor ama yaprakların büyümesi uzun zaman alıyor sanırım.(Yeni yaprakçıkları gün be gün takip etmek çok zevkli.)

çok sağlam

bu bitkiyi tüm akvaryum meraklılarına tavsiye ederim gerçekten çok sağlam ve çok güzel bir görüntü sergiliyor büyüme hızı eğer bitki gübresi kullanıp sık sık yerini değiştirmezseniz diğer anubias türleri içinde geçerli olmak üzere pekte yavaş sayılmaz.