BETA İÇİN ISITICI

Fanusta beta beslemek için ısıtıcı şart mıdır?

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

beta ısıtıcı

fanus için ısıtıcı gerekli değildir ama oda sıcaklığının 20 derecenin altında olmama sı gereklidir NOT:ama odada kazakla geziyorsan muhakkak suyun derecesini arttırman lazım:) KOLAY GELSİN SAYGILARIMIZLA

Kavanozda Beta

Arkadaşa kesinlikle katılıyorum.Harika bir görüntüsü olan güzelim balığa yazık ediliyor.Ufak da olsa düz camlı bir akvaryum alıp ısıtıcıyı ona takın.
Araştırmalar yapıp üretmeyi de deneyebilirsiniz.O zaman daha ciddi ilgilenip rahat yaşatırsınız hayvancığı...
Kolay gelsin...

Kavanozda Beta beslemek

Kavanozda Beta beslemek için isitici sart midir? diye sormussunuz. Öncelikle, isitici alirsaniz, kavanoza nasil monte edeceksiniz, bunu düsünmek gerekiyor. Cama tutturamayacaginiz için kavanozun içine sallandiracaksiniz. Küçücük ortam içinde bir de garip bir cisim tutmus olacaksiniz.

Beta, 24-26 santigrat derecelerde yasayan tropikal bir baliktir. Isitici olmasa bile, bu isi dereceleri arasinda, asiri isi degisimleri olmayan bir ortamda tutulmasi gerekiyor. Dolayisi ile, baliginizi uzun süre saglikli olarak beslemek istiyorsaniz, isitici sart.

Akvaryumcular, Beta\'nin havadan oksijen alabilme özelligini istismar edip, bu güzel baliklari kavanoz içinde yasamaya mahkum ettiler. Tipki Japon baliklarinin soguk suya dayanikli olmasini istismar ettikleri gibi. Hiç bir baligi kavanozda beslememek gerekir. Kavanoz, diger baska olumsuzluklarinin yaninda, isigi kötü kirarak, baligi sürekli strese sokmaktadir. Bazi Avrupa ülkelerinde kavanozda balik beslemek yasaktir.

Betanizi saglikli olarak beslemek istiyorsaniz, 20-30lt civari küçük bir akvaryum almanizi tavsiye ederim. Bir isitici ile, bir kaç su üstü bitkisi ilave ederseniz, o güzel balik her yanina yaklastiginizda size öpücükler gönderecektir.