İthal Lepistes Yaşatamıyorum

en fazla 3 gün dayanıyorlar sonra toplu ölümler başlıyor özellikle erkeklerde yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

sallamayalım

biliyorsak yazalım bilmiyorsak susalım ne demek ithal lepistes var hemde kıyamet gibi üstelik şu aralada gelen lepistes yetmediği için fiatlarda şişme bile var yerli üretici biraz para bile kazanıyor ama ithal lepistesin doğum sonrası ölümüde bir gerçek tuza gelince o bir acı su balığıdır ve 1000de 4 oranında tuz solusyonu iyidir

İthal lepistes

Arkadaşım merhaba ithal lepistes diye birşey yoktur çünkü lepistesler ülkemizde bol miktarda havuzlarda üretilmektedir.Sizin arkadaşım sorununuz bu herkesde oluyor sırf lepistesler için değil diğer canlı doğuranlar içinde geçerli havuzda doğal ortamda yetiştikleri için küçük akvaryuma girince adaptasyon olamıyorlar ve bunalıma girip ölüyorlar.Daha birçok sebebte var doğal ortamdaki besin kalitesi,hastalık riskinin fazla olmaması ve tabiki bazı üreticilerde hormon veriyor bu balığı çok hızlı geliştiriyor ve dayanıksız yapıyor.Bu ve birçok sebeblerden dolayı malesef balıklarımız ölüyor.Bunun önüne kaliteli yemlemeyle ve devasa boyutlarda olmayan balıklar alarak bence bir nebze geçebiliriz tabiki bu bir çözüm değil arkadaşım başarılar ve sevgiler hakan