japon balıklarını büyütme

benim akvaryumumda 5 tane japon war 50 cm lik bi akvaryum hava filtre her türlü tertibat war. Ama japonlarım bi türlü büyümüyor.tetra nın pul yemini kullanıorum.japonlara canlı yem werilmez.Peki ben bu japonları nası bi beslenme yöntemiyle büyültücem. şimdiden teşekkürler

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

Canlı yem

Kim demiş canlı yem verilmez diye?.Ben 35 litrelik akvaryumda beslediğim japonumdan yavru aldım.10 litrelik akvaryumda bile yumurta döktü japonum.Bunların nedeni kullandıım tubifex bence.Balık tubifexle çok hızlı gelişiyor.Ayrıca akvaryumun büyük olursa daha hızlı gelişirler.En azından haftada bir iyice suda yıkanmış tubifex ver.

Büyütme

Birincisi Japon da dahil bütün akvaryum balıkları nın büyüme sistemi içinde bulunduğu akvaryumun büyüklüğü ile doğru orantılıdır.Yani balık kendini bulunduğu yerin büyüklüğüne göre adpte eder.50 lik bir akvaryumda 5 adet japonum var diyorsun.İki adedini çıkart kısa bir süre içerisinde var olan 3 japonun biraz daha büyür ve durur büyümeleri.yani balıklar boyutunu adapte edebilme özelliğine sahiptir.Ne kadar büyük akvaryum ne kadar az populasyon o kadar büyük balık.Ama emin ol gereğinden fazla büyük japonları sevmeyeceksin.Bende 1 tane 2 metre 1 tane 1,20 akvaryum var içlerinde 50 cm den 25 cm e 35 japonum var.Emin ol küçükken daha güzeller.:)birde canlı yem arkadaşıma katılıyorum her balığa verilir.Ben veriyorum.Nasılmı pazardan pazara 300 gr. :)) Eminol büyümesini istemezsin.Haaftada 1 500 gr. Tetra multimiz 1 200 gr. Sera goldy color yiyorlar.:))Bırak küçük kalsınlar.

Tyke üye resmi

50cm akvaryumda japon

50 cm akvaryumda japon balığı çok zor büyür. Böyle bir akvaryumda sağlıklı olarak yaşaması bile iyi birşeydir.

Japon balıklarına canlıyem verilmez de ne demek. Tabiki verilir. Canlıyem verilmemesi o balıkiçin iyi olmaz. Hemen hemen her balık (çok özel türler hariç) Canlı yeme ihtiyaç duyarlar.

__________________

No alternate text on picture! - define alternate text in image properties

Bir bardak suyun bu kadar karmaşık olacağı hiç aklıma gelmemişti.
Çok bilen az konuşur, az bilen çok konuşur.
Kültür sokakta dolaşır sen almasını bilirsen, bilim tabiatın her köşesinde var sen görmesini bilirsen.