lepistes kuyruğu parçalanıyor

Önce akvaryumum hakkında bilgileri vermek istiyorum..Yaklaşık 230 lt lik bi akvaryumum var ölçülerini tam bilemiyorum şimdi ama en40 x boy80 x yükseklik 60 cm civarında. Eheim 2217 filtre + hava motoru var. Işık olarak da bir adet 25 w day light veya sunlight bir adet de 20 w hafif mor ışık vren sanırım grolüx florasan var. ((Akvaryumunu bu kadar az bilen yoktur herhalde kusura bakmayın. Yanımda olmadığı için bakamıyorum da )
Tropikal balıklarım var.(lepistes, velifera, vatos, çöpçü, kılıç kıyruk, molly vb.) Toplam 72 taneler ama 25 tanesi satın alma, gerisi benim akvaryumda yeni yeni büyüyenler.

İlaç olarak: Ser sıvı bitki gübresi,ferrogan, tetranın conra spot, black water, vitamin, tetra chlorin ve aqua safe var..

Yaklaşık 10 gündür bir kaç lepistesimin kuyruğunda yırtılmalar oluyor. Renkleri soluyor. iki tanesi 3 gün arayla öldü. Ölmelerine yakın suyun dibine gitmeye başladılar hareketleri yavaşladı..Yem olarak tetra nın genel bir yemini kullanıyorum. Yani hemen her şeyi içeren bir yem ve yine tetranın poşet içindeki canlı yem benzeri yemlerini kullanıyorum.
10 günde bir 1/5\'ini değiştiriyorum suyun. Ama bu lepisteslerin kuyruklarına ne oluyor bilmiyorum.
Lütfen yardım

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

jordan retro

Chers fans de Michael Jordan, montrer votre émotion extrême avec Jordan Retro dans notre site Web, qui peut offrir à chaque client prix pas cher mais de haute qualité jordan shoes, et profiter du meilleur service.

jordan retro

jordan 5

jordan chaussure

Air Jordan

Air Jordan 2009

Air Jordan 2010

Air Jordan 2011

Air Jordan 2012

Air Max

Air Max 2

Air Jordan Homme

Jordan 6

Jordan 5

Jordan 3

Jordan 1

Jordan 2

Jordan 11

Jordan 23

Jordan 9

Jordan 10

Jordan 8

Jordan 12

Jordan 13

Jordan 14

Jordan 15

Jordan 16

Jordan 17

Jordan 18

Jordan 19

Jordan 20

Jordan 21

Jordan 26

Air Jordan Femme

Air Jordan Enfant

Spizike Air Jordan

Vol Jordanie

Jordan Fusion

Air Jordan Retro 1

Air Jordan Retro 2

Air Jordan Retro 3

Air Jordan Retro 4

Air Jordan Retro 5

Air Jordan Retro 6

Air Jordan Retro 7

Air Jordan Retro 8

Air Jordan Retro 9

Air Jordan Retro 10

Air Jordan Retro 11

Salut les filles, il n'y a pas de montrer votre doubut glamour avec des sacs Louis Vuitton. Ici, nous vous proposons différents types de louis vuitton sac. De couse, ils sont de haute qualité mais raisonnable prix. Que vous hésitez, ont sac louis vuitton en ce moment.

sac louis vuitton

louis vuitton sac

louis vuitton pas cher

sac a main louis vuitton

sac louis vuitton pas cher

sac vuitton pas cher

sacs louis vuitton

louis vuitton Paris

Sac Louis Vuitton

Sacoche Louis Vuitton

Portefeuille Louis Vuitton

Lepistes kuyruk yırtılması

Öncelikle gecmiş olsun..Bir ara benim lepisteslerimdede sizinkine benzer problemler oldu kuyrukları yırtılıyor, tarazlanıyor ama gözle görülür hiçbir bakteri yok ve ben bu hastaligi 10 lt. suya 1 kapsül Kemicettine kullanarak temizledim yalnız dedigim gibi kuyruklarının kenarlarinda kırmızı veya beyaz bakteriler varsa bu ilaç etki etmez ayrica lepistesleriniz zayıflıyor, renkleri soluyor ve kendini tasiyamaz hale geliyorsa verem hastaligina da yakalanmis olabilirler bu durumda hasta balikları tanktan ayırmanız gerekir.

sorun hk.detay bilgi

3 tane lepistesim varken şimdi yaklaşık 50 tane oldular. Ve bütün bu yavrular hep o en baştaki 3 balıktan(iki dişi bir erkek). Babayı geçenlerde kaybettim kuyruğu parçalanmıştı onunda. Ama diğer yavruların çoğu dişi. Gerçi hepsi kardeş olduklarından birileriyle takas yapmak niyetindeyim. Eheim 2217 var ama günde 14-15 saat çalıştırıyorum. Sürekli bitkilerin çürümüş ya da kopmuş yapraklarını temizliyorum. 10 günde bir su değişimi yapıyorum. Düzenli olarak contra spot ve aqua safe atıyorum. 2 günde bir birinden 5 er damla. Yemlemeyi iyice azalttım biri öyle tavsiye etti. Gerçi yemi atar atmaz daha yüzeyde bitiriyorlar ama. Daha başka ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

Erkek Lepistes çok ise

Erkek lepistes sayı olarak çok ise normal olabilir. Çünkü dişi sayısı az olduğunda erkekler birbirleri ile kavga edip öldürmeye başlıyorlar.

LEPİSTESLERİN ÖLÜMÜ

Söylediğiniz kadarıyla teknik olarak iyi ve su çekilip konulmasıylada bakımlı bir akvaryumunuz var 40*60*80 yalnız 192litreye karşılık gelir ağzına kadar doluysa. filitreniz 24 saat çalışıyormu bununla birlikte filitrenizin temizlenme süresi hangi sıklıkta yapılıyor ayrıca balık çeşitlerinde molly vb demişsiniz o vb balıklar hangileri onlarda önemli ölen balıklar erkekler mi dişilerinde kuyrukları yırtılıyormu ölenlerde kuyruk yırtılmasından sonra zayıflama kamburlaşma oluyormu kuyruğu yırtılan balıklar büyük kuyruklumu bunlarında bilinmesi gerekir velifera ve erkek kılıçlar saldırabilirler.yazdığınız bilgilerle şu an yapılacak tek şey tekrar belirli miktar dipten su çekip yerine aynı ısıda temiz dinlenmiş su koymak ve filitreyi çok kirliyse (üç ay) gibi temizlemek ayrıca suya sera tetra gibi firmaların dezenfektanlarından atmak paniğe kapılıp fazla ilaç ve çeşitli ilaç kullanmak yarar yerine zarar getirebilir.