RAFYA KULLANIMI

arkadaşlar bu konu hakkında bilgi rica etmiştim ama kimse oralı olmadı.nekadarlık rafyayı nasıl kullanıcam.çünkü yavrulukta 4-5 aydır yavru alamadım.10-15 tane doğdu ya öldüler ya yediler.acil bilgi lütfen

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.
Tyke üye resmi

rafya kullanımı

Eğer rafyayı akvaryumun bir köşesine yerden su yüzeyine yayılacak şekilde sabitlerseniz hem yavrular için geniş bir saklanma alanı elde etmiş olursunuz. Rafyayı bıcak veya makas yardımı ile bukle bukle haline getirmeniz iyi olacaktır. Akvaryum yüzeyinin %40-50 kadarını kaplaması yeterli olacaktır. Akvaryum yüzeyinin daha fazlasını kaplarsanız bu sefer oksijen sorunu çıkacaktır. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

__________________

No alternate text on picture! - define alternate text in image properties

Bir bardak suyun bu kadar karmaşık olacağı hiç aklıma gelmemişti.
Çok bilen az konuşur, az bilen çok konuşur.
Kültür sokakta dolaşır sen almasını bilirsen, bilim tabiatın her köşesinde var sen görmesini bilirsen.