sarı prenses yem yemiyor

öncelikle selamlar..
cichlid beslemeye yeni başlamış birisi olarak her nekadar butün form yazılarını okusamda bir kanıya varamadım 4-5cm kadar bir sarı prensesim var.dişi yada erkek emin değilim ama muhtemelen dişi yaklaşık 4-5 gündür yem yemiyor yada yiyemiyor yeme atılıyor ancak azından tekrar çıkarıyor minik prçalarla yaşıyor sanırım genellikle bir kaya altında ve pek aktif görünmesede arada yine cinsiyetinden emin olamadığım kendinden küçük 2balıkla dönmeye başlıyor anlayamıyorum hastamı azında yumurtamı var ağızda herhangi birbüyüme falanda yok bilemiyorum kafam karıştı bildiklerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

yem yemeyen sarı prenses hk.

balığınız ağzına yem alıp tekrar tükürüyorsa ağzında yavru yoktur.muhtemelen solungaçlarda parazit var.balığınıza tuz banyosu yaptırırsanız paraziti atar.4 litre akvaryumdan aldığınız suya 1 çorba kaşığı tuz atıp havada vererek 15 dakika bekletirseniz parazitleri öldürebilirsiniz.iki gün içinde yem yememesi devam ederse tekrardan tuz banyosu yaptırın büyük ihtimalle eski sağlığına kavuşacaktır.sağlıklı balıklar.