sukaplumbağası balıklarla yaşarmı

arkadaşım bana bir sukamlumbağası getirdi benim evimde akvaryum var 2 melek 2 lepistes birde çöpcü balığım var bunlarla birlikte aynı akvaryumda kaplumbağayı besleyebilirmiyim.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

yazık olur

beledıgınız balık turune gore ya balıklar yada kaplunbaga bır sure sonra zarar gorecektır.ben tavsıye etmıyorum

çok güzel bir görüntü oluyor

ben 80lik akvaryumumda 2 tane kaplumbağa besledim ve balıklara hiç bir zararları olmadı ama bütün bitkilerimi biğdeye indirdiler. eğer kaplumbağa koymayı düşünüyorsanız mutlaka canları istediklerinde suyun dışına çıkabilecekleri bir yer yapmalısınız. Ben taşları üst üste dizmiştim üstelik akvaryumda güzel bir görüntü olmuştu

http://calvus.deviantart.com/

SAKIN!!!

Bir gün kalktığınızda butun balıklarınızın kuyruklarını yok olmuş bulursunuz!!!Kaplumbağa etçildir acımadan yakaladığının kuyruğunu yer...
Denemeyin bile...

tavsiye edilmez...

su kaplumbağalarının akvaryumda yaşayabilmeleri çok zordur.balıklar gibi solungaçları olmadığı için sürekli su yüzeyinde kalmak için mücadele etmeleri gerekir.ancak akvaryumun içine su yüzeyini aşacak kadar yüksek bir kaya yada ağaç parçası koyabilirseniz kaplumbağanız bunların üzerine çıkarak dinlenir.ayrıca kaplumbağanız etçilde olup balıklarınıza saldırabilir , ve hatta onları yaralar yada yüzgeçlerini koparabilir.su kaplumbağası balıklarınızla belki yaşayabilir ama balıklarınızın kaplumbağanız ile yaşayabilmeleri çok zordur.saygılar..kerem devrim özkan...