Anubias barteri "coffeefolia"

Anubias barteri "coffeefolia"
Latince isim:
Anubias barteri "coffeefolia"
Eşanlamlılar:
yok
Habitat:
Kültür
Height:
15-25 cm
Width:
10-+ cm
Light:
Düşük-Yüksek
Temperature:
20-30°C
Water hardness:
Yumuşak-Çok sert
pH degree:
5.5 - 9.0 pH
Growth speed:
Çok yavaş
Bakım:
Çok kolay

Anubias barteri'nin kısa boylu bir varyasyonudur. Yeni çıkan yaprakları kırmızı-kahverengi renklidirler. Renkleri ve yaprak biçimiyle hem küçük, hem de büyük akvaryumlara çekicilik katabilecek bir türdür. Suyun altında da sıkça çiçek açarlar. Sert yapraklarıyla otçul balıklardan korunurlar.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

kök saran bitki

Anubias türleri içerisinde ihtişamı ile akvaryumlarda göz dolduran bu tür tüm anubias türlerinde olduğu gibi köklerini kütük,kaya ve banzeri ürünlerin üzerine da sarabilmektedir. Bu sayede hem bitkinin sürekli kumdan çıkıp uğraştırma veya çok miktarda kum gereksinimi zahmetinden de uzak tutabilen bir bitkidir.

Tek bitki diyebilirim

Değerli akvarist arkadaşlar malavi türleri ile yaşatabileceğiniz tek bitki dir kalın yaprakları hoş görüntüsü onu bence en dayanıklı bitki sınıflamasına sokabilir ve bakımı da bir okadar kolaydır.

oratoran üye resmi

yaprakları kızıl-sarıdan yeşile dönüyor

Sanki yeni yapraklar sarı çıkıyor gibi resmedilmiş ama akvaryumumdaki A. coffefolia\'ların önce kızıl/pembeye yakın bir renkle çıkan yeni yaprakları daha sonra yavaş yavaş koyulaşarak yeşile dönüyor. Ayrıca oldukça sert yapraklı bir bitki; balıklar tarafından yenilemiyor.

discus akvaryumu için mükemmel bir bitki

28-30 derece su sıcaklığında süratle çoğalan sürekli filizler veren sert yapraklı güzel bir bitki

Çok Dayanıklı...

Muhteşem bir bitki ayrıca çok da dayanıklı.Arkadaşların akvaryumlarında bulunmasını öneririm.