Sizce akvaryum makalelerinde en çok hangi konulara yer verilmeli?

Doğal habitatlar, çevre ve ekoloji
15% (25 oy)
Düşük teknolojili doğal akvaryumlar (odamdaki biyotop gibi)
14% (23 oy)
İlginç balık davranışları (cichlidler ve diğer türler)
8% (13 oy)
Balık türleri ve üretim (örn. Malavi, Tanganika, Apistogramma)
33% (56 oy)
Karides türleri ve üretim
2% (3 oy)
Salyangozlar, ve diğer az bilinen canlılar
1% (2 oy)
Yararlı kendin yap bilgileri
19% (32 oy)
Evde üretilebilecek canlı yem kültürleri
4% (7 oy)
Balık ve karides hastalıkları
4% (6 oy)
Diğer konular (ankete yorum yazabilirsiniz)
2% (3 oy)
Toplam oy: 170
Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.
rengarenk üye resmi

''Odamdaki Biyotop'' konusu harikaydı!

 Bence bu tip konular çoğalmalı.Akvaryumlarımız mümkün olduğunca doğala yaklaşmalı.

Bence bu akvaryum sitelesinde

Bence bu akvaryum sitelesinde akvaryumla ilgili şeylere(akvaryum balıkları, balık yemleri-ilaçları)daha çok yer verilmelidir. Bir soru köşesi açılarak üyelerin kavaryum ile ildili sorularına yanıt verilmmelidir.

en değerli maden (su)

 Dünyamızın 4/3 sudan oluşuyor ancak kullanılablir su neyazıkki %2 civarında.Görsel ve yazılı medya dünyamızın geleceği hakkında programlar yapacağına  eş bulma-yemek-spor ve dizileri yeğliyorlar maalesef.Tabi halk olarak bizimde suçumuz var. Millet bunu istiyor ve onlarda bunları veriyor.İnsanımız biraz yabancı tv  leri izlese dünyada insanlar nelerle uğraşıyor görse  anlaşılacaktır,ancak dahada geriye gidiyoruz.Tıpkı bir zamanlar güney amerika ülkelerini futbol ile uyuttukları gibi bizide dizilerle aşk meşk programlarıyla oyalıyorlar. Ükemiz hakikaten dünyada eşi benzeri olmayan doğaya sahip.Lütfen arkadaşlar ülkemizin biraz kıymetini bilelim,sahip olduğumuz bu toprakları değerlendirelim.Her türlü üretim için herşeyimiz var ancak çalışmıyoruz.Atam izindeyiz.   Ve hala izindeyizki tatili bırakıp işbaşı yapamıyoruz. Saygılarımla

balıkların düzenli ve saglıklı bi şekilde üretilmesi

bu gollerden toplanan balıkların artık akvaryumlara düşmesi  balıkların tabıkı tabiatını degiştirmiş bulunuyor ve biz akvaristler ise bu balıkları alarak akvaryumlarımızda bakmaya calısıyoruz  her n kadar dogal ortamlarını veremesekte yınede balıklara zarar vermeden elimizden geldigi kadar balık çesitlerine göre sevdikleri ortamları vermemiz gerekir bunun içinde büyük oldugu kadar akvaryumları seçmeliyiz vemalzemelerdende kısıtlama yapmamalıyız ki balıklar dogal yasama sansı bulsun ki bizde onlardan üretim yapalım ve bu türlerin yasamasına izin verelim herkese tsk ederim

Herkese Bir Akvaryum

Doğal yaşamın ve hayvanların hepimiz için çok önemli olduğunu,bunların dünyasını evimize nasıl taşırız ve zevk alırız diyebilmek için herkesin evde bir akvaryumu veya herhangibir hayvan beslemesi gerekir.Hayvan sevgisini artıracağını düşünüyorum.Yine insanların evde herhangibir hayvan besleyememelerini bu tür gereksinimleri tedarik edecek ucuz yollu malzemeler bulamayışına bağlıyorum.Atıl camdan akvaryum,turşu bidonundan dış motor,kamıştan kafes vs.ucuz maliyetleri olan malzemelerle bir başlangıç,heves kırmayacaktır.Düşünceleriniz benim içinde önemli.Ayrıca bilgi paylaşılırsa amacına ulaşıyor.SAYGILARIMLA

aycaneraslan üye resmi

ekosistem çalışması

Doğal,düşük destekli akvaryumlar konusunda makalelerin artmasının çok faydalı olabileceğini düşünüyorum çünkü hala akvaristlerin büyük çoğunluğu düşük destekli,az müdahale gerektiren doğal akvaryumların oluşturulabileceğine ikna olmuş değiller.Akvaryum hobisinin illa ki katkı maddeleri, ilaçlar,su değişimi ile olabileceğini başka türlü bir dengeyle az müdahale gerektiren daha başarılı ve sürdürülebilir akvaryumların olamayacağını düşünüyorlar.

Tekniksiz doğal akvaryum güzel fikir

Ankette ilginç balık davranışlarını seçtim ama tekniksiz doğal bir akvaryum kurmak müthiş güzel bir fikir. Daha zevkli, bakımı daha kolay ve daha hesaplı. Lüzumsuz teknik erzağa boşuna para ve zaman gitmiyor. Bir de apistogramma cüceleri çok ilgimi çekiyor. Bunlar Türkiye'de bulunuyormu?

Bu iş akıllıca ama zor...

Evet bence de bu iyi bir fikir ancak o duzeni kurmak çok zor olsagerek.

slm faydalı bir site

40 yıllık bir akvaryum fanatiğiyim.akvaryumda bitki vazgecilmez bir güzellik.balık ve bitki ikilisinin olduğu yeni tasarımlara kurulumlara ağırlık verirseniz faydalı olacağı kanısındayım.

evde yapılabilecek basit aletler(co2 dip süpürgesi su piresi üretimi)acıklayıcı bilgilere yer verirseniz iyi olur kanısındayım.

doğal akvaryumlar

Bilinçli akvartislerin çoğalması için çevre, ekoloji, balıkların evrimi, türlerin özellikleri gibi bilimsel makalelerin artmasını isteriz. Biyotop akvaryum kurma konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacımız var

saygılar

Tanganika Balıkları

Selamlar

Sitemizin yenilenmiş hali bütün balık severlere hayırlı olması dileğiyle...

Tanganika balıkları özel ilgi alanım. Bu balıklar hakkında ne kadar çok bilgi ve makale okursam okuyum yinede öğreneceğim bir çok bilgiye rastlıyorum. Bu nedenle mümkün olduğu kadar makale, tecrübe, forum her ne varsa yayınlanmasından yanayım. paylaştıkça güzelleşeceğine ve bilgileneceğimize inanıyorum. saygı ve sevgilerimle.

Merhaba,

Yeniden bu siteyi görmek beni sevindirdi, geçtiğimiz senelerde çok aktif değildiniz , bu siteyi özlemiştim..Ben ankette Balık türleri ve üretimi başlığını işaretleme rağmen, bir de Bitkili akvaryumlar (kurulumu, yetiştiriciliği vs) gibi konularda da bilgilendirici makaleleri okumak isterdim.Saygılar,

SLM...

sitede emeği geçen herkese teşekkür ederim Gayet güzel bir çalışma olmuş.

CÜCE VATOZ

SİTEYE BUGÜN ÜYE OLDUM.

BEN 1 YILDIR SADECE CÜCE VATOZ BAKIYORUM SÜREKLİ YUMURTLUYOR AMA 2 HAFTA YASIYOR YAVRULAR AMA VAZGECMEKTE İSTEMİYORUM.

muratyaşar üye resmi

ilanlar

çok güzel bir site olmuş ilanlarada yer verirseniz sevinirim

bilyap üye resmi

İlanlar geçici olarak forumlarda verilebilir

Siteye esas ilan sayfaları eklenene kadar üyelerimiz amatör ilanlarını forumlara yazabilirler. Bunun için forumlara iki geçici kategori ekledik: ARIYORUM, SATIYORUM. Ayrıntılı bilgi için bakınız