Cryptocoryne beckettii "petchii"

Cryptocoryne beckettii "petchii", Tropica'dan
Latince isim:
Cryptocoryne beckettii "petchii"
Eşanlamlılar:
yok
Habitat:
Güneydoğu Asya; Sri Lanka
Height:
10-15 cm
Width:
8-15 cm
Light:
Düşük-Yüksek
Temperature:
20-30°C
Water hardness:
Yumuşak-Sert
pH degree:
5.5 - 8.0 pH
Growth speed:
Yavaş
Bakım:
Kolay

Cryptocoryne beckettii'nin biraz daha küçük bir varyasyonudur. Diğer birçok kripto türünde olduğu gibi, yaprakların rengi ve şekli ışık, su, kum tabanı gibi akvaryum şartlarına bağlıdır. Zarif yaprakları dalgalı kenarlıdır. Alçak boyuyla akvaryumların ön ve orta planına dikmek için uygundur.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

Güzel yayılırlar

Çok güzel yayılan bir bitki... Akvaryumcuda, plastik bir sepetçiğin içinde almıştım. İçinden 10-15 kök çıktı. en ufakları, 1-2 cm. boyundakileri bile ayırdım ve onlar da çok hızlı gelişmekte. Diğer cryptocoryne türlerine göre hem daha güzel, hem daha az yer kaplıyor, hem daha yoğun hem de daha kolay bir bitki. Çok özel ihtiyaçları yok. Az ışıkla da idare edebiliyor.