Cryptocoryne wendtii "brown"

Cryptocoryne wendtii "brown", Tropica'dan
Latince isim:
Cryptocoryne wendtii "brown"
Eşanlamlılar:
Array
Habitat:
Güneydoğu Asya; Sri Lanka
Height:
15-25 cm
Width:
10-15 cm
Light:
Düşük-Yüksek
Temperature:
20-30°C
Water hardness:
Yumuşak-Çok sert
pH degree:
5.5 - 9.0 pH
Growth speed:
Orta
Bakım:
Kolay

Cryptocoryne wendtii'nin kahverengi yapraklı, çok güzel bir varyasyonudur. Kriptoların yumuşak su gerektirdikleri yanlış bir inançtır. Doğal ortamları olan Sri Lanka'nın tatlı suları birçok yerde serttir. Bu yüzden, kriptoların çoğu, çok çeşitli akvaryum şartlarına uyum sağlayabilirler. Cryptocoryne wendtii "brown" bazen kripto hastalığına yakalanarak bütün yapraklarını dökmeye başlar. Böyle bir durumda kökleri yerlerinde bırakmak gerekir; tekrar filiz verebilirler.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

1.5 yılda 500 kök

akvaryumun ön tarafları, bol ışık, sirkülasyondan uzak. SONUÇ:1,5 yılda en az 500 kök yavru cryptocoryne brown wendti!

ÇOK ZOR

Türlü türlü bitkiler ürettim ancak bu kadar zor bir bitkiyi yıllardan beri üretemiyorum.Akvaryumda çok profesyonelim ancak bu bitki amatörlerin elinde çok iyi oluyor ama bana gelince sönüp gidiyor çok sinir bozucu bir durum yardım etmek isteyen varsa söylesin