Echinodorus osiris

Echinodorus osiris, Tropica'dan
Latince isim:
Dayanıklı kırmızı yapraklarıyla çok beğenilen bir türdür. Mi
Eşanlamlılar:
Array
Habitat:
Güney Amerika; Brezilya
Height:
25-50 cm
Width:
20-30 cm
Light:
Orta-Çok yüksek
Temperature:
15-28°C
Water hardness:
Yumuşak-Sert
pH degree:
5.5 - 8.0
Growth speed:
Hızlı
Bakım:
Kolay

Dayanıklı kırmızı yapraklarıyla çok beğenilen bir türdür. Mineral gübreli bir taban gelişmeyi hızlandırır. Yeterli gübrenin bulunmadığı, besin maddelerinin eksik kaldığı akvaryumlarda yaprakları solmaya başlar. Hem yumuşak hem de sert suda yetiştirilebilecek dayanıklı bir bitkidir. Yaprakları otçul balıklar tarafından kemirilemeyecek kadar serttir.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

Gerçek bir su bitkisi

E. uruguayensis ile birlikte gerçek bir su bitkisi. Diğer ekinoların çoğu sürekli su altında kalınca eninde sonunda bozuluyorlar. Ne yazık ki Türkiye’de pek rastlamadım. Daha çok serin ve sertçe sulardan hoşlanır. Sıcaklık 26 derecenin üstüne çıkmasa iyi olur. Sağlam kökleriyle kumu aşırı kazmayan cichlidler için de ideal bir bitki.