Salvinia natans

Salvinia natans, Tropica'dan
Latince isim:
Salvinia natans
Eşanlamlılar:
yok
Habitat:
Asya
Height:
1-3 cm
Width:
3-+ cm
Light:
Yüksek-Çok yüksek
Temperature:
12-30°C
Water hardness:
Yumuşak-Sert
pH degree:
5.5 - 9.0 pH
Growth speed:
Orta
Bakım:
Orta zorluk

Bu bitki uygun ışık ve besin şartlarını bulduğunda çok çabuk yayılır. Yapraklar ortak bir aksa bağlı olarak karşılıklı çiftler halinde dizilirler. Açık renkli yapraklar sudaki besin maddesi yetersizliğinin bir göstergesidir. Yaprakların üzerinde, suyun yapışmasını önleyen kılcal tüyleri vardır.

Salvinia natans, kısmen gölge yaratmasıyla kısmen de fazla besin maddelerini kullanmasıyla yosunlara karşı ilaç gibidir. Doğada, güneş ışığı altında akvaryumdakine göre çok daha fazla büyüyebilir. Üstü açık akvaryumlar için çok dekoratif bir türdür.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.
oratoran üye resmi

Kökleri tam bri yavru koruma merkezi

Tüylü ve nispeten uzun kökleri yavru balıkların saklanabilecekleri ideal yerler. Beta\'mın ilk köpük yuva deneyiminde de bu bitkiler başrol oynamışlardı.